مشاوره خرید و قیمت دستگاه دوخت سیلر

دستگاه پک کاغذ استریل یا دوخت سیلر چیست؟

برای راهنمایی درست شما در خصوص خرید دستگاه سیلر ابتدا بایستی تعریفی از این دستگاه و کاربرد آن داشته باشیم. از دستگاه سیلر برای بسته بندی و دوخت حرارتی رول های مدیکال و به اصطلاح پک کردن ابزار و لوازم پزشکی و دندانپزشکی جهت فرایند استریل و اتوکلاو کردن استفاده می شود. دستگاه سیلر یک نوع دستگاه دوخت حرارتی می باشد که با استفاده از بالا بردن دما و اعمال فشار فرایند دوخت را انجام می ‌دهد و باعث می ‌شود بسته بندی و یا پک استریل شما در برابر ورود هوا و آلودگی ها عایق شود. درصورت بسته بندی صحیح و بی نقص پک ها، ابزار و لوازم داخل پک برای مدت زمانی طولانی استریل باقی می مانند.

وقتی از کاغذ وی پک یا رول وی پک صحبت می کنیم منظورمان دسته ای از کاغذهای مدیکال است که به صورت رول یک طرف کاغذ و یک طرف فیلم هستند. این که چرا به این رول ها وی پک گفته می شود، داستانی مشابه با دستمال کلینیکس و برند تاید دارد. وی پک نیز از اولین و معتبرترین سازنده های رول های بسته بندی استریل می باشد که در بازار ایران از چندین سال ها قبل شناخته شده و از آن زمان به بعد نام وی پک بر سر زبان ها افتاده است. بهتر است به جای استفاده از اسم برند وی پک جهت اشاره به ماهیت این محصولات از عبارت" رول بسته بندی استریل" استفاده شود.

رول ها بسته بندی استریل به دو دسته سلولزی و تایوک تقسیم می شوند. رول پک های سلولزی برای استفاده در اتوکلاو بخار و اتیلن اکساید ساخته شده اند و نوع کاغذ تایوک برای اتوکلاوهای پلاسما کاربرد دارد که معمولا از نوع سلولزی گران تر است.

دمای دستگاه دوخت سیلر را می توان بین 50 تا 250 درجه سانتی گراد تنظیم کرد. قابلیت تنظیم دما این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند انواع رول بسته بندی استریل را دوخت بزند. در این بخش خالی از لطف نیست که با انواع رول پک های مدیکال نیز آشنا شوید.

انواع دستگاه دوخت سیلر

دستگاه سیلر که از آن با نام های دستگاه پک، دستگاه دوخت وی پک و دستگاه بسته بندی استریل نیز یاد می شود، در حالت کلی دو نوع دستی و اتوماتیک ریلی دارد. عموما در کلینیک ها و مطب های کوچک پزشکی و دندانپزشکی اغلب از دستگاه سیلر دستی و در بیمارستان ها، تولیدی و کارخانجات و مراکز بزرگ، بهترین انتخاب برای شما استفاده از دستگاه سیلر اتوماتیک می باشد.

نکات خرید دستگاه سیلر دستی

در این مدل از دستگاه ها همه پردازش ها و عملیات توسط نیروی دست انجام می شود. برش رول پک استریل با استفاده از تیغه دو طرفه دستی انجام شده و عمل دوخت هم با استفاده از اهرم دستی و اعمال فشار المنت روی رول پک انجام می شود. در هنگام خرید دستگاه بسته بندی رول پک دستی حتما بایستی به چند مورد دقت کنید. ابعاد پک استریل شما چقدر است؟ معمولا سیلرهای دستی موجود در بازار ایران قادر به دوخت تا عرض 30 سانتی متر هستند. به طور مثال دستگاه پک دندانپزشکی با توجه اندازه کوچک اینسترومنت ها، کافیست عرض دوختی بین 5 تا 15 سانتی متر داشته باشد. در صورتی که عرض پک های استریل مورد استفاده شما بیش از 30 سانتی متر باشد، دستگاه سیلر دستی به کار شما نخواهد آمد و باید از نوع اتوماتیک آن استفاده کنید.

جنس کاغذ بسته بندی استریل شما چیست؟نکته مهم دیگر محدودیت فشار و دما دستگاه سیلر دستی در دوخت کاغذ تایوک می باشد. اگر فرایند استریل شما با استفاده از اتوکلاو گاز پلاسما باشد ناچارا باید از رول بسته بندی تایوک استفاده کنید که برای دوخت زدن آن نمی توانید از دستگاه سیلر دستی استفاده کنید.

چه تعداد پک تولید شده روزانه می خواهید؟ تعداد بسته بندی روزانه یکی از فاکتورهای مهم دیگر می باشد. اگر تعداد پک های تولیدی مرکز درمانی شما روزانه بیش از 100 پک باشد بهتر است با توجه به استهلاک دستگاه سیلر دستی از دستگاه سیلرهای اوتومات استفاده کنید.

دستگاه سیلر اتوماتیک ریلی

دستگاه سیلر اتوماتیک معمولا مناسب مراکز با لود کاری زیاد و ابعاد پک بزرگ و یا بسته بندی رول تایوک می باشد. برخلاف سیلر دستی این دستگاه ها به سنسورهای چشمی مجهز بوده و به صورت اتوماتیک پک استریل را بصورت دوخت چند خطی بسته بندی می کنند و احتیاجی به استفاده از نیرو دست جهت پرس و دوخت نمی باشد. در این نوع از سیلرها محدودیت دوخت عرضی برای رول بسته بندی استریل وجود ندارد و رول پک ها با عرض های مختلف را می توان دوخت زد. با اینکه برخی از مدل سیلرهای ریلی برش اوتومات نیز دارد اما اکثر این دستگاه ها فاقد این قابلیت بوده و شما بایستی در کنار آن ها از دستگاه کاتر پک استریل استفاده کنید که با استفاده از این دستگاه کاتر می توانید رول پک ها را در طول های مورد نیاز برش دهید.

از مزایای خرید سیلرهای اتومات می توان به پرینتر دار بودن آن ها و یا قابلیت اتصال آنها به پرینتر و USB اشاره کرد. همچنین سرعت عملیات بسته بندی در این دستگاه نسبت به سیلرهای دستی بسیار بالاتر بوده و انرژی نیروی انسانی کمتری نیاز دارد. در نهایت چیزی که تجربه نشان داده است دوخت انجام شده توسط سیلرهای اوتومات دارای کیفیت، یکدستی و مقاومت بیشتری بوده و استفاده از آنها راحت تر می باشد.

نکاتی دیگر در خرید دستگاه دوخت پک استریل

دستگاه های سیلر دارای سرعت دوخت های متفاوتی هستند که رایج ترین آن ها 10 متر در دقیقه است. پیش از انتخاب دستگاه مطمئن شوید که با توجه به حجم کاری خود، دستگاه مناسبی را خریداری می کنید. در صورتی که حجم کاری زیادی دارید به دنبال دستگاه سیلری با سرعت دوخت بالاتر باشید.

قابلیت تنظیم دما در دستگاه سیلر دستی و اتوماتیک یکی دیگر از نکاتی است که پیش از خرید باید به آن توجه کنید. این انتخاب باید با توجه به نوع پک استریل مدیکال مورد استفاده شما صورت بگیرد. برخی از دستگاه های سیلر دارای بازه دمایی محدودتری هستند. بنابراین پیش از خرید دستگاه دوخت سیلر حتما به نوع رول پک مورد استفاده خود دقت کنید.

وجود پرینتر یکی دیگر از نکات خرید دستگاه سیلر است. ثبت اطلاعات از جمله تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، نام اپراتور، دما، سرعت و فشار سیلر توسط دستگاه پرینتر ثبت و چاپ می شود. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا بتوانید به هر اطلاعاتی که در مورد بسته بندی های مدیکال نیاز دارید دسترسی داشته باشید.

در دستگاه سیلر اتوماتیک، برخی از قطعات ممکن است به صورت آپشنال یا اختیاری باشند که لازم است به صورت جداگانه تهیه شوند. امروزه با توجه به سیاست های واردات کالا، دسترسی به برخی از لوازم جانبی دستگاه ها دشوار شده است. بنابراین در هنگام خرید کالای خارجی مطمئن شوید که می توانید قطعات آن را در صورت نیاز به راحتی پیدا کنید.

برخی از دستگاه های دوخت سیلر اتوماتیک دارای میکروپروسسور هستند. این میکوپروسسورها می توانند سیلر را در صورت عدم استفاده از دستگاه در حالت آماده باش نگه دارند. مزیت این حالت این است که دیگر نیازی به راه اندازه مجدد دستگاه و تنظیم دما نخواهید داشت.

قیمت دستگاه پک استریل

قیمت همواره یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهای انتخاب یک محصول است. قیمت دستگاه سیلر با توجه به دستی یا اتوماتیک بودن آن تعیین می شود که قیمت دستگاه سیلر دستی از نوع اتوماتیک آن پایین تر است. همچنین ایرانی یا خارجی بودن دستگاه نیز از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است. دستگاه دوخت استریل ایرانی قیمت مناسب تر و تنوع بیش تری نسبت به انواع خارجی آن در بازار ایران دارد.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه بسته بندی استریل

دستگاه دوخت وی پک از تجهیزات نسبتا گران در مراکز درمانی به شمار می آید. بنابراین لازم است که حتما پیش از خرید از داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش آن مطمئن شوید تا در صورت بروز مشکل در دستگاه با خیال راحت آن را به یک متخصص بسپارید.

خرید آنلاین دستگاه دوخت سیلر

شما می توانید انواع دستگاه دوخت وی پک را در وب سایت یونیت مشاهده کرده و پس از مطالعه راهنمای خرید و مقایسه انواع آن اقدام به خرید بهترین دستگاه پک اتوکلاو کنید. فروشگاه یونیت تنها با بهترین تولیدکنندگان و واردکنندگان دستگاه دوخت سیلر طرف قرارداد است بنابراین می توانید با خیال راحت و با مناسب ترین قیمت بازار خرید خود را انجام دهید.
مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product