مشاوره خرید و قیمت آمالگاماتور

آمالگاماتور چیست؟

از این دستگاه آمالگاماتور برای پرکردن دندان با موادی به نام آمالگام استفاده می شود. آمالگام حاوی جیوه، مس، نقره، قلع، سرب و… می باشد. مشکلی که وجود دارد این است که جیوه اگر با مواد دیگر ترکیب شود به سرعت سفت و خشک می شود به همین دلیل آمالگام به صورت پودر فاقد جیوه وجود دارد و زمانی که دندانپزشک می خواهد از آن استفاده کند باید آن را با جیوه ترکیب کند. برای ترکیب کردن آن و ایجاد خمیری همگن از دستگاه آمالگاماتور استفاده می شود که کار آن مشابه همزن است.

نحوه استفاده از آمالگاماتور

دستگاه آمالگاماتور دارای دو مخزن جدا از هم است که در یکی از آن ها جیوه ریخته می شود و در مخزن دیگر پودر آمالگام را می ریزند و به وسیله اهرم دستگاه میزان درصد ترکیب آمالگام و جیوه مشخص می شود و پس از آن مواد به بخش همزن هدایت شده و با سرعت شروع به مخلوط شدن می شوند و در نهایت ترکیب همگن شده در خروجی دستگاه در دسترس قرار می گیرد.

نکاتی برای خرید آمالگاماتور

همانطور که گفته شد به دلیل خاصیت منحصربفرد آمالگام و نحوه به خصوص ترکیب آن، نیاز به دستگاه آمالگاماتور در هر مطب دندانپزشکی به شدت حس می شود. به طورکلی آمالگاماتور دستگاه پیچیده ای نبوده و برای خرید آن چالش های زیادی پیش رویتان قرار نخواهد داشت و تنها چند نکته ساده را باید در نظر داشته باشید.

انواع آمالگاماتور

دستگاه آمالگاماتور داری سه نوع مختلف “کپسولی” و “ترکیبی یا پودری” و “دو کاره پودری_کپسولی” می باشد. هر یک از این انواع آمالگاماتور دارای ویژگی های به خصوصی هستند که هنگام خرید آمالگاماتور باید به آن توجه کنید.

آمالگاماتور کپسولی 

دستگاه آمالگاماتور نوع کپسولی نیاز به تنظیم خاصی ندارد و اینگونه عمل می کند که آن را در محل گیره کپسول را قرار می دهیم ولی امکان این که میزان پودر آمالگام و جیوه را بتوانیم تنظیم کنیم وجود ندارد و این میزان از قبل توسط شرکت سازنده دستگاه آمالگاماتور تنظیم شده است و تنها کاری که دستگاه آمالگاماتور کپسولی انجام می دهد این است که پرده نازکی که درون کپسول وجود دارد و توسط دستگاه از بین رفته و جیوه و پودر آمالگامی که توسط پرده از هم جدا بودند را با هم ترکیب می کند.

آمالگاماتور پودری 

در دستگاه آمالگامتور نوع پودری 2 مخزن مجزا وجود دارد که آمالگام و جیوه درون هر کدام از مخازن ریخته می شود و با استفاده از اهرم تنظیم یا کلید کنترل کننده میزان درصد ترکیب آن را مشخص کرده و سپس مواد به صورت تعیین شده وارد همزن شده و شروع به ترکیب شدن می کنند. نکته ای که در آمالگاماتور پودری وجود دارد این است که تنها میزان پودر آمالگام را می توان با اهرم تنظیم کرد و میزان جیوه نیز ثابت است.

دستگاه آمالگاماتور کپسولی-پودری نوعی از دستگاه آمالگاماتور است که ویژگی هردو دستگاه های آمالگاماتور ترکیبی آمالگاماتور کپسولی را داراست و به هر دو روش میتواند آمالگام و جیوه را با هم ترکیب کند.

قیمت دستگاه آمالگاماتور دندانپزشکی

از دیگر نکاتی که می توان در خرید آمالگاماتور به آن توجه نمود برند تولید کننده دستگاه می باشد و برخلاف تصور همگانی استثنائا در تولید این دستگاه کاربردی برندهای ایرانی نه تنها حرفی برای گفتن دارند بلکه تولیدات آنها از بهترین محصولات موجود در بازار به حساب می آید. نکته ای که آمالگاماتور های تولید ایران را برای خرید جذاب تر می کند قیمت آن است که با افزایش نرخ ارز موضوع پر رنگ تر از گذشته شده است و خرید آمالگاماتور ایرانی صرفه اقتصادی بیشتری پیدا کرده است.

فروش آمالگاماتور 

امروزه تولید کنندگان زیادی اقدام به فروش دستگاه آمالگاماتور آزمایشگاهی کرده اند و تنوع این دستگاه در بازار ایران به شدت زیاد است. فروشگاه یونیت با همکاری معتبرترین برندهای داخلی و خارجی این امکان را به شما داده است تا با بهترین قیمت و معتبرترین گارانتی و خدمات پس از فروش اقدام به خرید دستگاه آمالگاماتور کرده و آن را درب مطب خود تحویل بگیرید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product