مشاوره خرید و قیمت پالپ تستر

پالپ تستر چیست؟

تست وایتالیتی یا حیات دندان به هدف ارزیابی وضعیت جریان خون پالپ دندان به کار رفته و می‌توان آن را معیار دقیق‌ تری از سلامت پالپ دندان در مقایسه با تست ‌های حساسیت دانست. این تست با استفاده از دستگاهی به نام پالپ تستر صورت می گیرد. پالپ تستر دندان اطلاعات ارزشمندی را در خصوص پلن تشخیصی و درمانی در اختیار شما قرار می دهد. نتایج حاصل از این تستر در کنار اطلاعات به دست آمده از شرح حال و معاینه فیزیکی و نیز ارزیابی ‌های جانبی دیگر از قبیل عکس‌های رادیولوژی دندان منجر به تشخیص صحیح بیماری زمینه ‌ای فرد شده و به شما در تصمیم‌گیری بسیار کمک می کند.

دقیق‌ترین روش برای ارزیابی وضعیت پالپ دندان، ارزیابی نمونه‌ های بافتی به صورت مستقیم و مشاهده تغییرات رخ داده در آن از قبیل نکروز و التهاب است. با این حال در اغلب موارد امکان انجام چنین کاری در مطب ‌های دندانپزشکی وجود نداشته و بنابراین دندانپزشکان ناگزیر از به کارگیری روش ‌های غیرمستقیم ارزیابی بافت مانند انجام تست ‌های پالپ دندان با استفاده از پالپ تستر جهت دستیابی به تشخیص دقیق خواهند بود.

انواع دستگاه پالپ تستر

برای آن که بتوانید یک دستگاه پالپ تستر مناسب برای خود تهیه کنید نیاز است که با انواع پالپ تستر و کاربرد آن ها آشنا شوید. دستگاه های پالپ تستر دندانپزشکی در دو نوع آنالوگ و دیجیتال طراحی و تولید می شوند که انتخاب میان آن دو کاملا به شما بستگی دارد.

خرید پالپ تستر دیجیتال دندانپزشکی

پالپ تستر دیجیتال با سری های مختلف در اندازه های متفاوت توانایی تشخیص زنده بودن پالپ را بدون نزدیک شدن به آن دارد. به این صورت که کافیست این دستگاه را در بالای حفره دندان قرار دهید. این دستگاه با ارسال پالس های الکتریکی و بازگشت آن ها نتیجه را بر روی صفحه نمایش هندپیس خود نشان خواهد داد. برای خرید پالپ تستر دیجیتال باید به نکاتی از جمله قدرت باتری، تعداد سری آن و قابلیت خاموش شدن اتوماتیک دقت کنید.  

خرید پالپ تستر آنالوگ دندانپزشکی

پالپ تستر آنالوگ همانطور که از نامش پیداست به صورت دستی کار می کند و دارای پروب تیز، بلند و بسیار ظریف برای ورود به حفره دندان است. این پالپ تسترها با برخورد به پالپ دندان و ایجاد پالس الکتریکی می توانند زنده بودن یا نبودن آن را بررسی کنند. برای نشان دادن زنده بودن پالپ در آن ها یک چراغ کوچک تعبیه شده است که در صورت وایتال بودن روشن خواهد شد. اگر قصد خرید پالپ تستر آنالوگ را دارید بهتر است حتما به قطر سری های پروب آن، قدرت باتری و همچنین وجود چراغ نشان گر در آن توجه کنید.

قیمت دستگاه پالپ تستر دندانپزشکی

در تعییت قیمت دستگاه پالپ تستر عواملی مانند قدرت باتری، نوع عملکرد دستگاه، تعداد پروب ها و همچنین مانند همیشه شرکت سازنده دخیل هستند. بدیهی است که قیمت دستگاه پالپ تستر دیجیتال از انواع آنالوگ آن بالاتر است. همچنین هرچه قدرت باتری بالاتر، تعداد پروب های داخل بسته بندی دستگاه بیش تر و شرکت سازنده آن معتبرتر باشد، قیمت دستگاه پالپ تستر نیز افزایش خواهد یافت.

شما عزیزان می توانید از طریق همین صفحه نوع دستگاه پالپ تستر مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از بررسی کاتالوگ محصول اقدام به ثبت سفارش خود کنید. به همین راحتی و تنها با چند کلیک ساده می توانید از وب سایت یونیت تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز خود را تهیه کرده و آن ها را در اسرع وقت تحویل بگیرید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product