مشاوره خرید و قیمت مواد موقت و اوژنول

خمیر پانسمان موقت دندانپزشکی چیست؟

خمیر پانسمان در واقع یک ماده برای پر کردن دندان بعد از درمان اندودانتیک است. این ماده خمیری شکل می باشد که هنگامی که با بزاق دهان ترکیب می شود، سفت می شود. در هنگام ترمیم دندان ها در فواصل جلسات خمیر پانسمان به صورت موقت روی دندان قرار می گیرد.

پانسمان موقت دندان نقش مهمی در سلامت دندان و لثه ها ایفا می کند. این پانسمان لایه ای است که برای مراقبت و نگهداری دندان های نیمه ترمیم استفاده می شود. اگر چه پانسمان های موقتی دوام بالایی ندارند اما از ورود باکتری به دندان ممانعت می کنند. به طورکلی پانسمان برای عمر و ماندگاری طولانی تر، به حافظ و دیواره نیاز دارد. به عبارتی دیگر زمانی که دندان از دیواره های کافی برخوردار نباشد، پانسمان بسیار زودتر از موعد مقرر شده شروع به ریزش می کند.

راهنمای خرید بهترین خمیر پانسمان دندان

به طور کلی ماده هایی که برای پانسمان های موقت مورد استفاده قرار می گیرند، زینک اکساید اوژنول هستند. زینک اکساید اوژنول، خاصیت ضد باکتریایی دارد. در مواقعی که دندان ها پوسیده می شوند، برای جلوگیری از کشیدن دندان و عصبی کشی، پالپ دندان را خارج می کند و درمقابل آن را با ماده ی اوژنول پر می کند که این فرایند را پالپکتومی می نامند.

در هنگام خرید پانسمان موقت دندانپزشکی باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بهترین خمیر پانسمان را برای خود تهیه کنید. در نظر داشته باشید که یک خمیر پانسمان خوب باید دارای باکتری کش، خاصیت بی حس کنندگی موضعی خفیف و خاصیت ضدعفونی کنندگی باشد. زیرا درمان ریشه دندان معمولا 2 تا 3 روز به طول می انجامد، به همین علت بیماران به همراه پانسمان به منزل می روند و در این مدت نیاز است که وی بتواند درد را تحمل کرده و همچنین دندان به باکتری ها آلوده نشود.

قیمت خمیر پانسمان دندان

قیمت خمیر پانسمان به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهم ترین آن ها باید به شرکت تولیدکننده آن اشاره کنیم. در بازار ایران خمیرهای پانسمان دندان در برندهای مختلفی موجود هستند که با توجه به اعتبار و شناخته شده بودن شرکت قیمت های محصولات آن ها نیز تغییر خواهند کرد. خمیر پانسمان نقش مهمی در فرآیند ترمیم دندان دارد بنابراین سعی کنید کیفیت را اولویت کار خود قرار دهید و حتما از برندهای معتبر خرید کنید.

فروشگاه یونیت با فروش معتبرترین و باکیفیت ترین محصولات و تجهیزات دندانپزشکی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با خیالی آسوده اقدام به خرید کالای مورد نظر خود کرده و آن را در اسرع وقت تحویل بگیرید.

 

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product