مشاوره خرید و قیمت کاور و روکش

روکش بیمارستانی چیست؟

روکش پزشکی که معمولا بر روی تخت ها کشیده می شود، در بیمارستان ها و مطب های پزشکی کاربرد دارد. روتختی های پزشکی کاربرد متفاوتی دارد. مهم ترین کاربرد کاور و روتختی پزشکی جلوگیری از کثیف شدن تشک تخت است. اگر شما قصد خرید انواع کاور و روکش بیمارستانی را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انواع روکش تخت بیمارستانی پزشکی

کاور و روتختی پزشکی را معمولا از جنس پلاستیک می سازند. روکش های پزشکی به دو نوع نخی و پلاستیکی تقسیم بندی می شوند. این روتختی ها بصورت یکبار مصرف می باشد. بدین ترتیب که پایان هر روز تعویض می شود. برخی از نمونه های این محصولات نیز از جنس پارچه ساخته می شود و بیشتر برای بیمارانی که دارای زخم بستر هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که بیماران زخم بستر نمی توانند بر روی پلاستیک برای مدت زیادی قرار بگیرند. قرار گرفتن بر روی کاور های پلاستیکی سبب ایجاد تعرق می شود. در نتیجه بیمارانی که دارای زخم بستر هستند، در صورت قرار گرفتن بر روی پلاستیک دچار تعرق می شوند. و زخم آنان دچار آسیب های جدی تر می شود. از این رو برای این بیماران بهتر است از روکش های پزشکی نخی استفاده شود. روکش های نخی دارای کش بوده که به راحتی می تواند بر روی تخت قرار بگیرد.

مقایسه روکش یکبار مصرف تخت بیمارستانی و روکش نخی

روکش های پلاستیکی از نفوذ میکروب ها و یا سایر آلودگی ها به تشک تخت جلوگیری بهتری انجام می دهد. چرا که پلاستیک غیر قابل نفوذ بوده و قابلیت جذب ندارد. این در حالی است که نمونه های نخی و پارچه ای این محصول به راحتی قابلیت جذب دارند. در نتیجه آلودگی ها و مایعات به راحتی جذب تشک تخت می شوند. هر یک از این محصولات دارای مزایا و ویژگی هایی هستند. همچنین معایب هر نمونه را نیز باید در نظر داشته باشید.

راهنمای خرید روکش تخت بیمارستانی

برای خرید روکش تخت بیمارستانی باید ابتدا به نیاز خود توجه کنید. بررسی کنید که آیا برای بیمار امکان تعرق وجود دارد یا خیر. به عبارتی دیگر آیا ایجاد تعرق در پشت بیمار سبب اذیت و آزار او می شود. و یا اینکه بیمار دچار خونریزی بوده یا خیر. اگر بیمار چنین ویژگی هایی همچون خونریزی و عدم تعرق را دارا باشد، بهتر است از نمونه های پلاستیکی و یکبار مصرف استفاده کنید.

از طرفی دیگر اگر بیمار شما خونریزی ندارد. اما تعرق برای آن مضر است. به راحتی می توانید از نمونه های پارچه ای استفاده کنید. اگر در هنگام تهیه روکش پزشکی به چنین مواردی توجه نداشته باشید، قطعا متضرر خواهید شد.

همواره نمونه های پلاستیکی و نخی این محصولات می بایست قبل از استفاده استریل کنید. چرا که بیمار شما ممکن است از طریق این مواد دچار مشکلاتی شود. برای استریل کردن کاور های پلاستیکی می توانید از الکل و نمونه های پارچه ای را نیز می توانید کاملا بشورید. در نظر گرفتن چنین نکات آسانی شما را راهنمایی می کند تا بتوانید. بهترین انتخاب را انجام بدهید.

قیمت کاور تخت بیمارستانی

روکش های بیمارستانی همان طور که گفته شد از جنس پارچه ای نخی و یا پلاستیک و به صورت یکبار مصرف دوخته می شوند. عوامل زیادی در تعیین قیمت این روکش ها دخیل نیستند و برای تعیین قیمت آن ها کافیست به نوع، دقت دوخت و گرماژ پارچه توجه کنید. بدیهی است که قیمت کاور تخت بیمارستانی یکبار مصرف از انواع پارچه ای آن ارزان تر باشد. همچنین هرچه گرماژ پارچه مورد استفاده برای دوخت روکش تخت بیمارستانی بیش تر باشد، بهای بالاتری باید برای آن بپردازید.

کاور کفش پزشکی چیست؟

روکش کفش های بیمارستانی همان طور که از نامش پیداست ، روکشی است که روی کفش ها قرار می گیرد تا از انتقال آلودگی در بیمارستان جلوگیری کند. امروزه از این روکش ها در انواع مراکز درمانی و بهداشتی و بیمارستان ها استفاده می شود. به جز بیمارستان این کفش ها در جاهای دیگر نیز کاربرد دارد که می توان از میان آن ها به اتاق های تمیز، محل سرورهای کامپیوتر و آزمایشگاه ها اشاره کرد.

راهنمای خرید کاور کفش پزشکی

کاور کفش پزشکی در ظاهر ساده هستند اما کاربرد بی نهایت مهم و ضروری ای دارند. دقت داشته باشید که این روکش ها در همه جای یک بیمارستان استفاده نمی شود بلکه در جاهای خاصی از بیمارستان که حساسیت بیشتری وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. اما با این حال باید حتما دارای ویژگی های زیر باشد.

جنس کاور کفش بیمارستانی

این روکش ها از جنس پلاستیک و نایلون هستند و به خوبی روی کفش ها قرار می گیرند تا از پخش شدن آلودگی و عفونت و گردوغبار جلوگیری کنند. امروزه در کشور، شرکت های متعددی به تولید این محصول مشغول هستند و روکش های باکیفیت و خوبی به بازار عرضه می کنند.

سایز کاور کفش بیمارستانی

برای پاهای کوچکتر از 44 عموما یک نوع روکش بیشتر وجود ندارد. اگر پا و کفش بسیار بزرگ باشد می توان از روکش های با سایز بزرگتر استفاده کرد. روکش های با سایز بزرگتر و برای پاهای بزرگتر از حد معمول را باید حتما به شرکت تولیدکننده به صورت اختصاصی سفارش داد.

کاور کفش بیمارستانی یک بار مصرف 

این روکش ها یکبار مصرف می باشد یعنی نمی توان چند بار از آن استفاده کرد. دلیل آن هم مشخص است. یکبار که عفونت ها یا گردو غبارها روی روکش بنشیند دیگر آن روکش قابل استفاده نیست و کارکرد خودش را از دست می دهد.

قیمت کاور کفش پزشکی

کاور کفش پزشکی در تعداد بالا و در بسته بندی ها به صورت تک و عمده به فروش می رسند. درصورتی که حوزه فعالیت شما دارای حجم فعالیت و تعداد پرسنل بالا باشد خرید عمده این کاور کفش ها برای شما بسیار به صرفه خواهد بود. از طرفی هرچه سایز سفارشی شما برای تولید کاور کفش ها بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز گران تر خواهد بود.

کاور کفش از کجا بخرم؟

یکی از نکاتی که شاید تا به حال توجه شما را به خود جلب کرده باشد این است که این کاورها بیش تر در رنگ های آبی موجود هستند و بیش ترین سفارش بیمارستان ها نیز به همین رنگ می باشد. امروزه شرکت های تولیدی زیادی در داخل کشور اقدام به تولید انبوه کاور کفش پزشکی کرده اند که همگی آن ها جنس مقاوم و قابل قبولی دارند. شما عزیزان می توانید انواع کاور کفش های پزشکی را از طریق همین صفحه مشاهده کرده و به راحتی چند کلیک نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product