مشاوره خرید و قیمت قلم کامپوزیت

قلم کامپوزیت در دندانپزشکی

قلم‌ های ویژه‌ ای ساخته شده ‌اند تا دندانپزشکان ترمیمی هنگام ترمیم دندان شکسته و … از آن استفاده کنند. البته کاربرد قلم کامپوزیت بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنید. موارد استفاده‌ی زیادی برای قلم‌های کامپوزیت دو طرفه وجود دارد. بسته به نوع عمل (خواه زیبایی یا جراحی) کاربرد و استفاده‌ی قلم متفاوت است.

قلم‌های کامپوزیت همچنین برای صاف کردن حاشیه های نا هموار پس از ترمیم دندان، صیقل دادن ترمیم دندان و از بین بردن هرگونه خراش ایجاد شده بر روی سطح آمالگام که ممکن است در طول عمل ترمیم دندان ایجاد شده باشد استفاده می شود. در ادامه علاوه بر بررسی موارد استفاده و کاردبردهای مختلف قلم کامپوزیت، سعی می‌کنیم تا راهنمایی مناسب برای خرید قلم کامپوزیت بنویسیم.

راهنمای خرید قلم کامپوزیت 

یکی از ابتدایی ترین نکات برای خرید قلم کامپوزیت، آشنایی با انواع مختلف آن و کاربردهایشان است. در این بخش به معرفی پرکاربردترین انواع قلم کامپوزیت در دندانپزشکی و تفاوت کارکرد آن ها خواهیم پرداخت. انواع قلم های کامپوزیت وظیفه یکسانی دارند و آن قرار دهی و فرم دادن به مواد کامپوزیت است اما از نظر ظاهری اسامی متفاوتی دارند و برای به کارگیری در زوایای مختلف دندان استفاده می شوند.

اسپاتول دهانی

از اسپاتول دهانی برای برداشتن مواد کامپوزیت، قرار دادن آن ها بر روی سطح مورد نظر، جاسازی نخ زیر لثه و مخلوط کردن مواد کامپوزیت استفاده می شود. این نوع از قلم در انواع بزرگ، متوسط، کوچک، باریک، پهن و محکمه سرکج تولید می شود.

قلم دایکال یا دایکال کریر

دایکال اولین لایه ای است که بر روی کف حفره دندان قرار می گیرد. برای استفاده از این ماده با یک قلم فلزی به نام قلم دایکال مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و به سرعت بر روی کف حفره دندان به اندازه یک لایه نازک قرار می دهند. این قلم از نظر ظاهری بسیار شبیه به برنیشر است ولی طول قلم دایکال از برنیشر کم تر است. در کامپوزیت، از قلم های متعدد دیگری مانند برنیشر، اکسکویتور، انواع اسپاتول و سوند و همچنین سایر اینسترومنت ها مانند آینه و پنس نیز استفاده می شود که ما پیش تر به شرح آن ها پرداختیم.

قلم کامپوزیت لدمور

از شناخته شده ترین قلم های کامپوزیت قلم لدمور است. این قلم که از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شود دارای قابلیت استریلیزاسیون و اتوکلاو است و مانند هر قلم کامپوزیتی قابلیت عدم چسبندگی مواد کامپوزیت به قلم را دارد.

قلم کامپوزیت هلیومولار

این مدل از قلم کامپوزیت اغلب از جنس تیتانیوم تولید می شود و وظیفه آن دقیقا مانند سایر قلم های کامپوزیت است. تنها چیزی که این کامپوزیت را به نسبت سایر قلم ها متمایز می کند، جنس محکم و تیتانیومی آن است.

قیمت قلم کامپوزیت 

از ابزار و اینسترومنت های زیادی مانند کندانسور، برنیشر، اسپاتول و ... نیز می توان به عنوان قلم کار با کامپوزیت استفاده کرد که همگی آن ها قلم کامپوزیت طلقی می شوند. انتخاب میان این ابزار با توجه به ناحیه ترمیم و تصمیم شخصی شما صورت می گیرد. برای کار در نواحی کوچک و داخل دندانی بهتر است از برنیشرها یا کندانسورها و برای سطوح دندان از اسپاتول ها و قلم های کامپوزیتی با سطوح بزرگ تر استفاده شود. این انتخاب می تواند در قیمت قلم کامپوزیت موثر باشد.

از طرفی برند قلم کامپوزیت انتخابی شما می تواند تاثیر زیادی در قیمت آن داشته باشد. همانطور که می دانید اکثر قلم کامپوزیت های داخل کشور، ساخت ایران و یا پاکستان هستند که از قیمت های متعادل تری برخوردارند. در صورتی که می خواهید کیفیت بسیار بالاتری را داشته باشید باید با صرف هزینه بیش تر به سراغ قلم کامپوزیت های اروپایی و آمریکایی بروید.

شما می توانید از طریق وب سایت و اپلیکیشن یونیت اقدام به بررسی و خرید انواع قلم کامپوزیت کرده و بدون نیاز به مراجعه حضوری، با بهترین قیمیت و کیفیت و همچنین پشتیبانی 16 ساعته کارشناسان یونیت آن را تحویل بگیرید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product